UDĚLALI KOZLA ZAHRADNÍKEM aneb moje CESTA ke zdravému životnímu stylu

Také znáte to věčné dilema? Chci vypadat a cítit se skvěle, ale přitom jsem milovník dobrého jídla. Co s tím? Jít nakoupit do zdravé výživy, nasát informace na internetu a můžeme začít. Popravdě mě se nikdy ani začít nechtělo. A proč taky. Žádné zdravotní problémy, váha žádná katastrofa, no a nějaké ty špeky mi přece nemůžou zkazit náladu a rozrušit mé sebevědomí. Kdo by také pořád lítal po obchodech, špekuloval, co má jaké živiny a kalorie.

V mém rozhodnutí nedělat žádné změny v jídelníčku mě utvrzovalo také to, že v mém okolí bylo několik vegetariánů a veganů a podle mě fakt nevypadali dobře. Podle mě jim ty bílkoviny tak nějak chyběly a říkala jsem si, že radši budu mít špeky navíc než vypadat, jak týden před smrtí. Tímto se omlouvám, všem výše uvedeným milovníkům zdravého životního stylu, ale asi jsem měla kolem sebe takové, kteří si prostě neuměli zajistit dostatečné množství bílkoviny do těla z té rostlinné říše. Dnes jsem už paní „chytrá“, ale toto bylo v období, kdy jsem byla nefalšovaným kozlem ve své zahrádce.

Navíc představa, že se budu muset silou vůle omezovat v jídle, mě přiváděla k šílenství a tak moje zásoba hlavně sladkých dobrůtek nikdy nebyla ve stádiu nedostatku. Vždycky, když dobrůtky došly, jistil to mražák plný nanuků a zmrzliny. Moc dobře si vzpomínám, že jsem se každý večer odměňovala nejlépe u seriálu „kokinama“. Touha po sladkém pohlazení byla tak silná, že jsem si někdy koupila domů i několik zákusků a postupně jsem je večer, až jsem si udělala pohodu, sázela do mé zahrádky, protože stresy jsou fakt „sviňa“ a nějak se zahnat musí.

Ale nemyslete si, že jsem se zdravě začala stravovat ze dne na den. To fakt ne. Já musím mít vše postupně, na pohodu, bez tlaku. Kdo četl můj celý příběh, tak ví, že změny bytostně nesnáším. A to platí i o změně životního stylu. Jak to, že se tedy dnes považuji za odborníka na výživu, zdravou redukci a celkově na to, jak žít zdravě? Protože jsem se setkala s odborníky, kteří mi dali ochutnávku toho, že se dá žít zdravě a přitom zůstat milovníkem dobrého jídla, že se dá vytvarovat postava na centimetry a vypadat mladě a přitom mít energie na rozdávání.

Výsledky byly tak rychlé a neuvěřitelně viditelné už po krátké době, že jsem jako labužnický kozlík chtěla vědět, jak to safra v těch svých zahrádkách ti skvělí zahradníci dělají a ještě se přitom dobře baví a užívají si život na plný plyn. A proto ač kozel na druhou, začala jsem se učit od těch nejlepších odborníků a hlavně vše na sobě s nadšením a fantastickými výsledky aplikovat.

Jestli to máte tak nějak podobně, velmi ráda se s vámi podělím o to, jak i z toho největšího kozla, neberte si to prosím osobně, udělat toho nejlepšího zahradníka ve své zahrádce, kterou máme každý jenom jednu a na celý život. Přeji vám, ať vaše zahrádka, vaše tělo, je bez plevele a škůdců, vždy dobře zalitá, plná živin a každý den vám dělá radost tím, jak vaší zásluhou vzkvétá.

NENECHTE SI NIC UJÍT

Líbí se vám můj blog a nechcete si nechat ujít žádný nový příspěvek? Klikněte na tlačítko, vložte svůj e-mail a jakmile sem přidám něco nového, budete o tom vědět jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.